| rlr09 a întrebat:

Ce facultate imi recomandati dintre urmatoarele?

Facultatea de Business si Turism (ASE)

Facultatea de Finante, Asigurari, Banci si Burse de Valori (ASE)

Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei (UPB)

Facultatea de Management (ASE)

Facultatea de Management Turistic si Comercial (UCDC)

Care credeti ca mi-ar asigura un viitor cat mai bun, si un loc aproape sigur de munca? Unde as avea un salariu mai bun si ce as putea iesi?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Sa nu imi spui ca te pasioneaza toate aceste domenii. De obicei, decat sa mergi la o facultate pe care o faci din scarba si apoi sa muncesti tot doar pentru ca trebuie, mai bine faci o facultate la care mergi pentru ca iti place, si o sa muncesti din placere, e total diferit. De exemplu daca te pasioneaza calculatoarele, mergi la UPB, daca iti place sa socializezi si sa stai cu oamenii mergi la UCDC, daca iti plac afacerile mergi la ASE, si tot asa. Totusi, daca ai merge la oricare, iti recomand sa mergi la informatica si calculatoare. Desi e greu, merita.

| Resurrection a răspuns:

Ase, zic eu. Deoarece iti gasesti usor loc de munca si e si de viitor, deci e sigur+salariu bun daca te pricepi

| delightful a răspuns:

Cea care iti place! Vei regreta daca nu mergi unde te duce inima. Been there, done that.

Si pentru a-ti raspunde complet la intrebare, dintre cele mentionate de tine, mizez pe UPB.