| z1Nk333 a întrebat:

Ce facultati imi recomandati daca imi place si stiu informatica, matematica si chimie.Ce facultati as putea urma si ce ar urma sa ies dupa facultatile respective... Daca se poate da si cu parerea care este cea mai buna alegere...Multumesc

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe programator I.T., este în vogă tehnologia.
Succes!
Pa, pa.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Politehnica,informatica,arhitectura.Sunt domenii cu o larga perspectiva de a alege o meserie frumoasa si bine platita. Daca inveti si engleza la nivel avansat, daca te documentezi bine in domeniu, ai sanse nu numai in tara.Bafta!

| alienkros a răspuns:

Info+mate= programator IT se câștiga foarte bine!
Mate+ chimie=farmacist, medic.....si aici se câștiga bine
Chimie + info= cam nimic...
Mate=prof. De mate
Chimie= prof de chimie
Info= prof de info, ceva hardware ETC.

Sper ca te-am ajutat!