| LoveNaruto a întrebat:

Sunt a 8 a si nu stiu ce sa aleg intre matematica-informatica si economic, imi place matematica si informatica dar nu prea ma descurc la fizica si chimie.Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Papillon09 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la matematica-informatica, daca iti place iti va fi usor sa te acomodezi si sa inveti, nu lasa alte materii sa te sperie, tie iti place matematica, infomatica deci mergi acolo unde iti place sa inveti, asa oriunde o sa ai materii care nu iti vor suradebig grin asta nu inseamna ca trebuie sa renunti la ce iti place, si vei intelege tu si fizica si chimia pentru ca tin tot de real si nu iti vor fi o piedica, te vei descurca happy.
La econimic din care stiu nici macar nu se face informatica decat TIC.
Nu vreau sa te fac sa mergi unde nu vrei, tu esti cel care decide, eu doar ti-am dat un sfat. happy -alege mate-info.

2 răspunsuri:
| lolylolypops a răspuns:

Pai.e naspa rau la mate-info adica faci exercitii de-astea de olimpiada si se lucreaza la grad inalt, la fel si la fizica, sincer eu te-as sfatui sa mergi pe profil economic! Mult succes la examen!

| Ana0Maria a răspuns:

Sa stii ca este foarte greu profilul. Faci multa mate si este diferita de generala, la fel si fizica. Te omoara! Daca iti place mult si crezi ca te descurci, atunci alege MI.