| DumitrescuAlex a întrebat:

Ce facultati mai sunt de top?
In afara de Geografie

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu mi se pare ca geografia sa fie de top.

| Simpatic a răspuns:

Medicina nu este de top?
pana la urma nu conteaza ce facultate este sau nu de top in tara, conteaza ce facultate scoate studenti de calitate, bine pregatiti si mai ales care vin in sistem dupa ce au terminat acea facultate, cu alte cuvinte facultatile care scot profesionisti.
daca este sa ironizati raspunsul meu o sa spuneti conform criteriilor si argumentelor mele teologia este cea mai de topwinking

| Violleta2022 a răspuns:

Medicina a fost si a ramas in top, fiind cea mai grea facultate din lume, se studiaza 6 ani, se face rezidentiat inca 4 ani si cum medicina evolueaza, s einvatat lucuri noi la seminarii si conferinte medicale, an de an, deci inveti toata viata, mai ales daca esti un medic bun.

In ce priveste facultatea de Geografie, aia nu a fost niciodata facultate de top.

| Theo94 a răspuns (pentru Violleta2022):

Mai grea decat ingineria aerospatiala?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Theo94):

Da, mult mai greu decat ingineria aerospatiala.
Aia se face in 4 ani, medicina ramane 10 ani!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Geografia e o facultate de top?

| johnnny123 a răspuns:

Pentru tine nu contează domeniul, important este doar să fie "de top"? Și ce înseamnă pentru tine "de top"?

Și încă o întrebare suplimentară.
Cum crezi că poți aspira la facultăți "de top" cu genul ăsta de atitudine față de studiu?:

"în 17 Martie | DumitrescuAlex a întrebat:
Trebuie ca absolventii de liceu sa isi dea interes la Bacalaureat?"

| Lukasssz a răspuns:

Inginerie,medicina si drept daca nu mergi la una din astea mai bine nu mai mergi la facultate