| ILoveKG a întrebat:

Ce fel de pregatire este necesara pentru a aplica la academia de politie? In termeni cat mai simpli, va rog.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai un examen scris din romana-gramatica; istoria romanilor, un exeman scris la engleza.
Mai ai un examen psihologic care nu stiu exact in ce consta.
Oricum, pentru toateastea gasesti subiecte daca cauti.
Mai ai 3 probe sportive: alergarea de viteza, de rezistenta si aruncatul mingii de oina.

| Petripetri a răspuns:

Liceu cu bac pentru inceput iar pe parcurs o facultate de drept

| ma3ryian a răspuns:

Alergare usoara de 10 000 de euro urmata de flotari, fuga cu greutati prin scoala ca mai apoi test de rezistenta la portofel pentru post!

| blesmese a răspuns:

Pregatire psihologica, sportiva, sa fii apt medical si sa ai cunostintele necesare de istorie, limba romana (gramatica) si o limba straina gramatica, engleza sau franceza!