| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna sa fi apt din punct de vedere medical?

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sanatos si bun de munca!

| cornculapte a răspuns:

Adica sa nu ai nici o boala sau fractura sau orice altceva care te-ar putea impiedica sa faci sport sau efort fizic. De exemplu persoanele care sufera de astm nu au totdeauna voie sa faca sport. Sau cele care si-au fracturat piciorul/mana, nu au voie sa le forteze pentru o bucata de vreme (1 an sau 2, cred).

| Roby67 a răspuns:

Apt medical inseamna sa fi sanatos.

| Ramona_5995 a răspuns:

A fi apt din punct de vedere medical inseamna a putea face efort in general, a nu avea nicio problema de domeniu medical. Sau pur si simplu, pe romaneste, " A FI SANATOS TUN". Pupicei!

| elamit a răspuns:

Sa fi sanatos sa poti face fata la orice efort.

| jony a răspuns:

Adica sa fi apt din punct de vedere medical, dar tu cu intrebarea asta da-i de inteles ca nu esti apt psihologichappy

| nestlebaby a răspuns:

Adica sa fii apt de munca, sa ai 2 maini, 2 picioare, doi ochi, sa nu ai vreun handicap mental sau fizic.asta inseamna sa fii apt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa nu ai nici o boala, infectiune sau fractura si sa poti face efort fizic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde pentru ce meserie ori pentru ce sport. Uite, eu am dioptrii -3, 5, sunt perfect apta pentru meseria mea, dar daca as vrea sa fiu pilot pe un avion de vanatoare n-as mai fi apta.

Răspuns utilizator avertizat
| dya a răspuns:

Adica sa fii capabil de a face miscare, sport, efoat etc.

| laviniaerg a răspuns:

Adica sa fii sanatos. cum e de exemplu la sport cand la inceput de an iti cere o adeverinta de la medic cum ca esti apt pentru sport- adica ca esti sanatos si poti face sportulwinking