| yourkittycat a întrebat:

Ce inseamna si in ce consta meseria de dispecer la alarma?( la o firma de securitate si paza)

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este foarte usor. Ai un monitor (sau mai multe) si cand incepe sa sune alarma trebuie sa anunti echipa (echipele) de interventie. Intre timp mai raspunzi si la telefoane. La firma la care am lucrat eu aveam in primire si armamentul. Dar eu aveam dreptul de a purta arma.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand se declanseaza o alarma anunti echipe de interventie, incerci sa contactezi proprietarul

| Mihaitza1978 a răspuns:

Buna seara! urmeaza sa fiu si eu angajata ca dispecer la o firma de paza.nu am mai lucrat in domeniu si am inteles ca se fac niste cursuri.
In ce consta ele? si cat este greu sau usor sa fi dispecer?