| Lory_5173 a întrebat:

Ce inseamna tehnician in activitati economice? Am cautat si n-am gasit...

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Responsabilitati tehnician economic :
Contabilitate generala pana la nivel de balanta
Intocmire situatii financiare
Intocmire declaratii fiscale
Relatia cu Administratia Financiara

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intraun cuvant contabila iesi daca intri la Economic->Tehnician in Activitati Econimice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsurile primite sunt incomplete. Cu aceasta specializare vei putea ocupa posturi la nivelul studiilor medii intr-o mare varietate de domenii: comert (vanzator, receptioner, gestionar, mercantizor, merceolog, agent vanzari etc.), marketing (referent, asistent cercetari marketing etc.), statistica, contabilitate (nu ai drept de semnatura pe bilant), finante (posturi pentru studii medii), operator ghiseu bancar, secretariat, etc.