| anonim_4396 a întrebat:

Ce job se potrivește unui om căruia îi plac oamenii dar nu i prea place sa tocească mult.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vanzator la taraba: acolo se sporovaieste mult cu clientela si nu ai nevoie de scoli inalte, 8 clase fiind foarte bune, ca-i suficient sa numeri ca sa faci adunari si scaderi la banii primiti pe marfa vanduta.

Lucrator cu carca in constructii: nici aici nu-i nevoie de multa carte, ca-i munca fizica unde nu-ti cere nimeni diploma de BAC si alte calificari

Lucrator agricol: munca la camp, la gradini de legume si zarzavaturi - nu-i nevoi de scoala, doar muncitor sa fii, ca-i vorba doar de cules, curata si carat.

| ReddY25 a răspuns:

Resurse umane, sociolog, vânzător, fotograf, etc

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Agent imobiliar,ghid turistic,taximetrist,call center,vânzător la un magazin de haine, fotograf, agent de asigurare, blogger, recepționer de hotel.
Și cred că sunt mai multe dar cred că astea ar fi cele mai frumoase meserii prin care te poți bucura de conversații cu oamenii fără sa tocești prea mult.

| IarsiIar a răspuns:

Sau, ingrijesti batranii.