| Ava1231 a întrebat:

Ce joburi pentru studenti as putea gasi?
Adica ceva part-time... momentan is la facultate(medicina) si as vrea sa muncesc. Accept orice salariu, oricat de mic, oare intr-un magazin din mall ma primesc? Trebuie sa am experienta? Imi trebuie facultate terminata sau ma primesc si cu bacul?

8 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Adica joburi in categoria gragoste si sex... nu?

| Goete a răspuns:

Adica joburi in categoria dragoste si sex... nu?

| blackann a răspuns:

La job-urile din mall esti acceptat si fara experienta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e de ce pui niste intrebari la care stii deja raspunsurile si nu te duci sa te angajezi pur si simplu.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu răspunsul... nu stiu daca ma primeste cineva fara experienta.
De asta am intrebat, daca a mai fist cineva in situația asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Pai o sa scrie in descrierea jobului daca ai nevoie de experienta sau nu. Tu ai in minte joburi din alea care presupun sa aranjezi haine, nu? N-ai nevoie de experienta sa faci asa ceva, daca tu chiar crezi ca poti sa faci facultatea de medicina si in acelasi timp sa si muncesti.

| Ava1231 explică (pentru anonim_4396):

Da, la alea ma refeream
Asa, part-time
Da, vreau sa muncesc si nu vad care e problema... nu e ok sa stau atatia ani doar pe banii părinților

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ava1231):

Nu e nicio problema, eu am zis doar ca suna greu.
E chiar admirabil sa vrei sa muncesti cand ai optiunea de a sta pe banii parintilor.