| anonim_4396 a întrebat:

Ce liceu/facultate trebuie sa fac pentru a fi profesor de istorie(ori ce este bazat pe istorie)?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profilul liceului nu conteaza prea mult dar este bine sa urmezi un profil de stiinte sociale. Dupa obtinerea diplomei de bacalaureat vei urma o facultate de istorie cu un modul didactic.

| BilaRomânească a răspuns:

Ăștia vor să scoată istoria din școli și tu te faci profesor de istorie

| Eeic a răspuns:

As vrea sa dau la un liceu la care sa ies profesor de istorie.Nu știu cum să fac