| lexony a întrebat:

Ce liceu (profil) ar trebui sa urmez pentru a deveni politist?

Răspuns Câştigător
| funnymantm a răspuns:

Liceu nu are de aface cu viata ta. poti sa faci mecanica si dupa sa te duci la medicina
Iti recomand cu disperare si Urlu la tine din toti plamani! Nu te du la liceul militar! (iti vei distruge toata tineretea, se duce libertatea, se duce viata personala TOT)
Nu fa prostia asta. fa un liceu bun si Dupa du-te la academia A.I.Cuza unde te vor repartiza ori unde doresti.
Si eu am fost la SRI dar crede-ma ca e extra extra extra extra naspa.
O fi fain ce vezi la televizor dar in realitate, SI mai ALES in Romania e jale mare. 10 ani cel putin vei fi viermele cuiva. nu iti imagina ca iese ceva bun
Te duci NUMA daca chiar iti doresti cu adevarat. daca zici ca "nu stiu m-as duce acolo" atunci stai pe curu tau big grin.
Binenteles iei in considerare sfatul meu sau nu. este la atitudinea ta
iti doresc mult succes in liceu si un viitor extraordinar.
Nu iti fie teama de o decizie gresita, pentru ca asa ceva nu exista. invatam din experienta. incearca, daca ai un fix cu ceva atunci fa-o sa stii o treaba, esti bun sau nu pentru asa ceva. etc etc.
Bafta

12 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

In politie au nevoie de mai multe tipuri de pregatire. Fa ce ti se pare usor si crezi ca poti face bine! Scopul e sa muncesti cu ce ai talent de la natura pentru ca doar asa vei avea performanta si satisfactie! In politie sunt si ingineri IT, si avocati, si psihologi etc.
La academia de politie din ce stiu sunt mare parte probe umaniste. Din liceu nu iesi politist direct.

| alecs871 a răspuns:

Pai ce, ca sa ajungi politist iti trebuie liceuhee hee? Eu zic ca acele 4 clase primare sunt necesare ca sa ajungi comisar big grin

| octavianpas a răspuns:

Orice liceu si dupa terminare dai ori la Academia de Politie ori la o scoala de agenti.

| Adyna_2391 a răspuns:

Buna, desi sunt fata si eu mi-am dorit sa fiu politista si m-am interesat ce ar trebui sa fac sa urmez aceasta profesie si mi s-a spus ca pot sa fac orice liceu si apoi, dupa terminarea liceului sa dau la Academia de Politie.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza liceul, ci sa alegi profilul de filologie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceu de politie cluj

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Azvsdvdvdv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu asta ma intreb si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea merge pe Mate-Ionfo care este un profil real si daca termini un profil real mergi unde vrei. dar mai este o posibilitate sa mergi pe liceul sportiv.deoarece la Politie primul lucru care ti se cere este conditia fizica (eu stiu, pentru ca pe liceul sportiv vreau sa dau si eu si asa ii cel mai bine)depinde asta decizi uhtongue

| deathlord a răspuns:

Nici unul, vei fii respins pe motiv de incompatibilitate!

| nicu27 a răspuns:

Trebuie sa te bazezi pe un liceu care se preda serios Limba Romana si Istorie. Dar atentie trebuie sa aveti o conditie fizica foarte buna, multi elevi care au dat la liceul de Politie au cazut la probele sportive. In Romania ca sa iesi ceva in viata trebuie sa dai bani in dreapta si in stanga daca nu ai abilitatea de a invata. Cea mai usoare cale de a te mentine intr-o scoala este sa fii linistit la ore si sa retii ce e cel mai important. Cu stime nicu27. happy

| Herbei_Madalin_1998 a răspuns:

Deci dupa ce termini liceul (oricare ar fi el) si te inscrii la academia de politie, cand termini, ce grad primesti?