| Strixs a întrebat:

Ce liceu si facultate trebuie sa urmez pentru a crea un partid politic si sa devin presedinte?
Nu prea stiu politica dar vreau sa invat. Daca ma poate sa ma ajute cineva.
Vreau ca in tara asta sa nu mai fie coruptie, etc.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce orientare o vrei la "partidul" tău?

| johnnny123 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba "Ce ar trebui sa mananc astazi la cina astfel incat peste 15 ani sa-mi cumpar un Mercedes? "

Cu alte cuvinte, legatura dintre liceul pe care-l urmezi si functia de presedinte este aproape neglijabila. Exista un milion de alti factori care iti vor influenta drumul si care nu au legatura cu liceul sau facultatea pe care le vei urma.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ca sa creezi un partid politic nu-ti trebuie facultate. Ca sa conduci un partid politic e bine sa ai cunostinte politice cat mai vaste.
Exista facultatea de stiinte politice.