| S7eu3vevd393bbebdbd a întrebat:

Ce liceu trebuie sa urmez pentru a fi un bussinessman?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci. Trebuie sa deschizi un business pentru a fi un om de afaceri. Dar pentru a stii mai multe despre cum merge piata financiara sid e capital poti face liceul economic si pe urma sa faci ase-ul.

| johnnny123 a răspuns:

Este aproape irelevant ce liceu urmezi.

Businessman nu devii terminand un anumit liceu sau o anumita facultate. Businessman devii cand ai un business.

Iar asta nu se invata nici la liceu nici la facultate. Se invata doar facand.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu conteaza ce liceu faci, ci ce facultate urmezi iar domeniul bussiness nu exista la nici o facultate, bussinessmam devii doar cand iti faci tu prorpria ta afacere, nu termini liceu sau facultate si dupa ti se da o afacere. Daca iti place sa fii in domeniul afacerilor, ai putea sa urmezi o facultate cu specializare pe marketing, dar si de acolo trebuie sa muncesti si sa o iei de jos ca sa ajungi sus, mai ales daca nu ai sprijin financiar mare, iar daca nu ai sprijin financiar mare, nici nu iti trebuie facultate, iti cumpara ai tai o face sau iti construiești una si gata happy.

| Lucian4 a răspuns:

Business man! investeste in educatie si vei avea profit mai tarziu, liceu e irelevant pentru afacerea ta

| justagangsta a răspuns:

Un liceu economic care oricum e irelevant, in opinia mea, si dupa ASE. Iar atunci cand iti vei deschide propria ta afacere atunci te vei numi businessman.