| Andrei5000 a întrebat:

Ce locuri de munca sunt bine platite cu 12 clase?

3 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cred ca cel mai bine se plateste munca la negru. Totusi si fraudele pot aduce bani frumosi (asta daca poti numi frauda munca). In constructii se castiga bine inainte de criza, acum nu cred ca mai e la fel. Ai avea ceva sanse sa castigi bani ca muncitor la salubritate sau daca gasesti un loc de munca la o spalatorie de masini. Ca ospatar nu cred ca se mai fac angajari, dar poti sa incerci. Nu iti plac variantele? Pai cu 12 clase ce ai vrea?

| pietrean a răspuns:

Daca spui ca "dau funda",crezi ca o sa primesti un raspuns mai "banos"?
Doar cu liceul,cam ce loc de munca bine platit,poti sa capeti, cand sunt atatea persoane cu facultate, care nu-si gasesc de lucru, pe nici-un post inferior studiilor lor?
Posturile bine platite, unde nu-ti trebuiesc nici macar 8 clase, cred ca banuiesti la care ma refer, dar iti trebuie o "experienta vasta"!
Asa ca, poti gasi un loc de munca(daca ai noroc si esti priceput), dar la banii care ti se ofera.

| andrei1237 a răspuns:

Chelner sau vanzator de pliante.