| Angelsareclosetoyou a întrebat:

Ce mai poti deveni in afara de profesor, daca absolvi Facultatea de Istorie? happy

2 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Arheolog, Istoric, Profesor.

| fpr139 a răspuns:

Ăpff. activităţi, în domenii ce ar putea cuprinde ramura respectivă. Muzeograf, Arheolog, Cercetător, etc. ori ai putea da şi la pompieri, dacă nu greşesc. Dar nu garantez că vei reuşi.
Proba practică e destul de rigidă.
Ideea e că majoritatea sunt meserii second-hand, şi adică. la bani mărunţi, dacă nu stăm să vorbim despre, experienţă în cazul învăţământului. descoperiri în cazul cercetărilor, şi etc.