| yo987644 a întrebat:

Ce meserie ai daca inveti la facultatea de litere?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Primordial iesi cu o diploma de profesor (de limba romana sau straina, sau cu dubla specializare, in functie de sectia aleasa). Asta nu inseamna ca trebuie sa ''ramai'' profesor. In functie de master poti sa iti schimbi specialitatea sau sa o ''largesti''. Poti ajunge sa lucrezi in comunicare sau in domeniul public de exemplu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In principiu profesor de romana, dar pot exista si alte meserii de la translator la purtator de cuvant, depinde ce specializare faci

| baf a răspuns:

Profesor

| SashaSiAtat a răspuns:

Profesor sau translator.