| mg112mada a întrebat:

Ce meserie ati preferea daca ati fi in situatia de a alege si ati sti ca de aceasta decizie depinde viitorul vostru:
1.psiholog
2.jurnalist
3.tehnician nutritionist
4.medic specialist in diabet, nutritie si boli metabolice?
Funda raspunsului cu cele mai multe argumente pro si contra!

Răspuns Câştigător
| Zatharra a răspuns:

1.M-am gândit de multe ori la varianta asta.Ar merge doar dacă n-aş fi în România pentru. că majoritatea n-au bani de-o pâine nu să-şi plătească psihologul.Cu toate că e o meserie faină. Întotdeauna mi-a plăcut să-i ascult pe ceilalţi să le dau sfaturi(de-asta sunt pe TPU)...În plus ar trebui să ai un cabinet iar până devii cunoscut mai ai mult de tras...Peace!

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

5.preot

| LovelySmile98 a răspuns:

Pai eu asa alege 3 sau 4 pentru ca sunt legate intr-un fel de medicina.Si in plus nu vei ajunge prea departe in viata daca alegi jurnalismul eu asa cred.

| cristianfrunza a răspuns:

Totul depinde de ce iti place tie sa faci!big grin Eu unul in locul tau as opta pentru jurnalism, dar trebuie sa ai oleaca de "papagal".

| taviyamato2 a răspuns:

Nutritionist

| PAmy99 a răspuns:

Ce-lmai bine este 1.psiholog..deoarece castigi ce-i mai multi bani laughing
funda? happy

| CristinaCrissuCrissySweet a răspuns:

4.Medic
Eu cred ca este bine sa ajuti oamenii deoarece au nevoie.
Nu este bine sa faci asta doar pentru a castiga bani.
Medicul este cea mai potrivita meserie pentru cei care vor sa ofere ajutor.
happy sa ai o zi frumoasa

| Lorynna a răspuns:

Ar fi ok 1... dar pe aici nu prea merge happy