| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie un medic bun specializat pe Diabet, Nutritie si boli metabolice din Iaşi, va rog? ( dar sa fie medic, nu tehnician nutritionist fiindca vreau sa merg cu tatăl meu sa il consulte un Diabetolog)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Tehnicianul nutritionist NU e medic, nu a facut 6 ani medicina.
Nu sunt din Iasi dar la doamna doctor m-as duce daca as avea probleme https://www.arcadiamedical.ro/medic/ona-mihalache-bostina/

2 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Orice medic diabetolog poti consulta, suna la o clinica si ceri programare la un medic de diabet.

| Donsavas a răspuns:

Ai spus medic nutriționist sau diabetolog, nu dietetician, deci s-a inteles. Toți de pe aceasta specializare sunt pricepuți, altfel nu ar lucra pe acea ramura fiindcă n ar fi obținut autorizația sau ar pierde o. Mergi cu încredere