| LexiEla a întrebat:

Ce meserie presupune mult scris, dosare, semnaturi, contracte, etc? Sunt pasionata de genul asta de meserie, ce presupune completare de foi. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| MaybeJustMe a răspuns:

Secretar/a, ar fi o meserie buna pentru ce ai descris tu acolo happy

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Bugetara- mai precis secretara la primarie laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ceva prin administaratia publica... aia sunt singurii care mai au asemenea birocratie

| smart01 a răspuns:

In general meseriile de birou presupun munca cu documente, insa trebuie sa fii o persoana foarte organizata si atenta la detalii. Poti sa lucrezi in resurse umane, in administratie, in management, optiuni sunt destule. Dupa ce termini liceul, fie urmezi o facultate de profil, fie faci niste cursuri de calificare intr-o anumita meserie. Uite, poate mai gasesti cateva idei aici: http://sbinfo.ro/

| WorldPeace a răspuns:

Iti sugerez director. O sa completezi cecuri. happy