| rockvandam a întrebat:

Ce meserie sa imi aleg daca imi place sa calatoresc mult sa vizitez locuri noi si sa povestesc despre ele

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Ghid turistic

| felfalus a răspuns:

Sofer pe tir!

| CosminaDinu a răspuns:

Blogger
redactor seciunde de turism
jurnalist
sofer autocar
ghid turistic

| alessia5158 a răspuns:

Steward /stewardesa. "Se învaţă la o şcoală de profil, contra cost, cursurile de pregătire putând ajunge şi la 5.000 de euro. După trei luni, timp în care ai învăţat cum să serveşti pasagerii unui avion cu mâncare şi băutură, cum să le acorzi primul ajutor şi cum să reacţionezi în situaţii limită, inclusiv dacă avionul ar fi deturnat, eşti nevoit să îţi cauţi singur un loc de muncă la o companie aeriană care să te angajeze. Pentru că nimeni nu îţi garantează că, odată cu diploma de absolvire, vine şi angajarea. Dacă urmezi cursurile unei şcoli de aviaţie din România poţi lucra doar în cadrul companiilor aeriene autohtone şi doar la câteva companii aeriene din Uniunea Europeană."--- vezi sursa:http://www.gandul.info/......e-13823049