| Stefan_Marian_1965 a întrebat:

Daca imi place cel mai mult limba romana, ce meserie ma sfatuiti sa aleg?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Profesor de desen, acest tip de profesori nu stiu foarte bine sa se faca intelesi.

| PedoBarbie a răspuns:

Român.

| هوراس a răspuns:

Păi, ai putea merge la liceu la filologie, faci facultatea de drept, te faci procuror/avocat/judecător, îi super tare, sunt 3 meserii interesante. ai putea să te faci și polițist, criminalist. happy succes :*

| Cristi19 a răspuns:

Jurnalism sau drept

| Martina5 a răspuns:

Profesor de limba română

| AlinaAndreeaM a răspuns:

Profesor, meditator la limba romana. depinde ce facultate vei face. poti sa incerci la facultatea de litere, jurnalism sau drept