| Alecsandriii a întrebat:

Ce meserii de viitor imi poate oferi facultatea de arhitectura si urbanism din Timisoara?
Esti bine platit in acest domeniu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Meseriile sunt: arhitect, proiectant, desenator.
Esti platit in functie de experinta si cat esti de bun.
Stiu arhitecti care sunt platiti cu 1000 euro pe luna, dar stiu si unii platiti cu 100 euro/luna, ca atat pot duce si au gasit companii care ii platesc foarte putin.
Ca sa ajungi bine platit in orice domeniu, trebuie sa acumulezi ani de experinta si sa muncesti enorm, dovedind ca esti talentat/ foarte bun, la ceea ce faci.