| JetBlueJet a întrebat:

Ce meserii poti avea in functie de profilul de la liceu?
*Stiu ca poate unii spuneti ca profilul de la liceu nu conteaza dar... Daca esti la s.s. si vrei la o facultate de medicina intrii cu greu sau deloc... sau daca esti la filologie si vrei la o facultate de informatica intrii mai greu sau deloc s.a.m.d.
FUNDA

3 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Logic ca n-o sa mergi la Arte si dupa o sa vrei sa urmezi o facultate de informatica-fizica sau ce o mai fi. Daca mergi la arte te faci cantaret-pictor-artist sau ce se mai poate face acolo.
Daca mergi la un liceu cu profil de Mate-Info, logic ca poti merge la facultate de arte ca nu e greu s-o inveti, dar mai rezonabil e sa mergi la informatica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca faci un liceu sportiv, dupa dai la facultatea de sport, iti iei si masterul, si esti ok.Sa mergi pe "aceeasi linie " e ideea. Nu am idee ce intrebi, am raspuns ca sa ma aflu in treaba.

| JetBlueJet explică (pentru anonim_4396):

Adica gen' intrii la o facultate ce are legatura cu profilul la care ai fost in liceu.