| Ionutalsescea a întrebat:

Ce meserii se plătesc bine?

8 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Alea pe care le faci din plăcere şi cu dăruire.

| Bondarel99 a răspuns:

Am avut eu un prof in facultate care venea 2 ore pe saptamana (in total 4 ore pentru ca erau 2 grupe de studenti) si ne povestea ce a facut el la viata lui, iar pentru asta era platit cu 4000 euro pe luna (i-am vazut declaratia de avere). Ce-i drept avea si vreo 70 ani, daca ai vechime intr-un anumit loc de munca poti sa ajungi sa iei sume considerabile de bani. La inceput nicio meserie nu se plateste foarte bine.

| sierra1 a răspuns:

Scafandru de mare adâncime, pilot pe b52, vânzător de bilete in piețele gestionate de primărie (și mai sunt câteva...)

| mihai69 a răspuns:

Nu meseria se plătește bine, ci *meseriașul*.
Poți câștiga o grămadă de bani dacă ești un sudor bun, sau să mori de foame dacă ești ultimul papagal de avocat.

| Panamax a răspuns:

Parlamentar,primar,deputat,director in institutii de stat.

| FaraNume1245 a răspuns:

Meseriile la care ajungi cu greu (judecător, parlamentar (a se citi "hoț"), etc) sau cele pe care nu vrea nimeni să le facă (cei care curăță locurile unde au avut loc crime, etc).

| Anobihhhhahahsus a răspuns:

Judecători avocați ingineri crede-mă părinți mei sunt avocați și au salariul foarte mare cam 4000 5000 lei

| suntserios a răspuns (pentru Anobihhhhahahsus):

Si au cam gresit meseria daca sunt avocati si au doar 4000 lei. Un baiat care pune faianta face banii astia in 2 sapt