| RomaniaMade a întrebat:

Ce munci in străinătate pot sa practic cu 8 clase! Am rude în Germania și părinții ma lasa sa merg cu ei!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acolo faci ce ti se spune. De obicei, muncă necalificată la 8 clase ale tale.

| darrio2007 a răspuns:

Vorbeste frumos. Acolo nu te asteapta cu banii la usa fara sa faci nimic.

| darrio2007 a răspuns:

Da, te-am raportat si acum, este vreo problemă, tinere fara educatie?
Stiu cine esti si ce conturi ai mai avut aici. Daca vrei sa intri in randul lumii civilizate, vorbeste frumos.

| darrio2007 a răspuns:

Si nu numai eu. Esti doar un copil fara educatie care poate sa spuna ce vrea din spatele tastaturii. Aici nu este loc pentru unii ca tine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In construcții pe șantier doar nu ai vrea directorlaughing

| dullcat a răspuns:

Sfatul meu e sa termini scoala, poti munci in Germania si dupa liceu+bac pana ti se pune.In 4 ani nu vei face o avere, dar e foarte posibil sa fii dezavantajat pe viitor avand numai 8 clase.

| Lupică27 a răspuns:

Macar termina liceul si ia bacul o sa regreti mai tarziu!

| Dragobeta a răspuns:

In strainatate e greu si pentru romanii cu mai multa scoala.
Doar la munca necalificata te vor pune. Constructii (salahor), salubritate, din astea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Dragobeta):

Asta i-am spus si eu si ai vazut ce mi-a raspuns. Ăsta moare de foame pe acolo daca nu il ajuta nimeni.

Răspuns utilizator avertizat