| Xployd a întrebat:

Ce parere aveti despre cariera de maistru militar arma tancuri din armata romana?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca orice maistr militar ai multe avantaje in armata: salariu bun, o meserie cu care te poti descurca si in viata civila (mecanic auto cu inalta calificare) si viata maistrilor si a subofiterilor este mai linistita decat a ofiterilor. La tancuri nivelul de cultura al tanchistilor e mai scazut dar solidaritatea de breasla este mai mare decat la alte arme. Ti-o spune un om cu multa armata la activ. Succes!