| adela2012 a întrebat:

Ce parere aveti despre facultatea de comunicare si relatii publice? Voi avea oportunitati de angajare dupa terminarea ei? Se castiga bine? Am vazut ca exista multe domenii unde ma pot angaja.

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Oportunitati gasesti in orice facultate, important este sa iti doresti sa lucrezi si sa fii pasionata.

Am cateva cunostinte care au terminat facultate, iar cateva dintre ele imi sunt prietene apropiate. Unele dintre ele au ajuns sa lucreze in domeniu, altele nu. Insa cele care au reusit sa lucreze in domeniu, au cautat intotdeauna un loc de munca in domeniul respectiv. Pentru ca vor fi persoane care chiar daca au facut o facultate intr-un anumit domeniu, fie vor lua primul job care le iese in cale, fie descopera altceva care le incanta mai mult. Am o fosta colega care a facut relatii publice si dupa facultate s-a decis sa ia cursuri pentru a devenit make-up artist pentru ca a descoperit ca asta ii place mai mult.

Insa, pe parcursul facultatii, vei avea grupuri de Facebook sau site-uri in care vor fi fie colegii din anul tau, fie din anii mai mari si acolo vor fi intotdeauna persoane care vor posta oportunitati pentru joburi si internshipuri. Insa depinde de tine daca esti suficient de perseverenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt si eu in primul an, nu stiu ce oportunitati sunt dupa, e un domeniu care se modifica permanent, ce inveti azi nu-ti mai foloseste maine si tot asa.
Eu azi am avut prima zi si sunt deja dezamagita laughing.