| Anonim20000000 a întrebat:

Ce parere aveti despre Facultatea de Chimie Alimentara? Ce oportunitati de angajare exista dupa terminarea acesteia? Cat de greu iti gasesti loc de munca? Cum este in facultate?

Răspuns Câştigător
| Alex22C a răspuns:

Salut! Facultatea de chimie alimentară este o alegere perfectă daca te interesează acest domeniu, vei face 6 tipuri de chimie, și multe alte materii legate de domeniu. Partea buna este că informațiile asimilate aici pe parcursul anilor de studii sunt foarte valoroase, pe lângă faptul că te va informa pe domeniu, te va învăța și despre fiecare mod de obținere a unui produs alimentar ceea ce te va ajuta in viitor în alegerea produselor pe care le vei introduce in propria ta alimentație. Facultatea ta ar trebui să aibă un centru de consiliere in cariera, însă se găsesc job-uri in acest domeniu, iar piața muncii este diversificată.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In realitate, in ziua de azi, nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat. Adevarata batalie incepe dupa ce ti-ai luat licenta terminand o facultate, fiindca nu se gasesc locuri de munca, dar imediat cum apare ceva poti sa aplici si sa mergi al interviu.
Interviul este cel unde te vinzi tu si incerci a convingi conducerea ca esti bun si ca meriti sa fii angajat.

| haileewatson a răspuns:

Consilier inginer chimist, Expert inginer chimist, Expert inginer industria alimentară, Inginer în industria alimentară, Inginer producție, Inspector de specialitate inginer chimist, Inspector de specialitate inginer industria alimentară, Referent de specialitate inginer chimist, Referent de specialitate inginer industria alimentară, Referent de specialitate chimist