| Mirceadumb a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de marinar respectiv ofiter punte? As vrea sa încerc la ANMB sau UMC. Credeti că găsești de munca sa te îmbarci dupa ce termini facultatea? Care credeți ca sunt avantajele si dezavantajele meserii?

1 răspuns:
| valentino52 a răspuns:

Nu vreau sa te dezamagesc dar 70% din cei inscrisi cu greu, foarte greu gasesc sa plece cadeti. Chiar si asa e greu si destul de munca. parerea mea e ca nu merita pentru ca astfel iti sacrifici viata de familie si banii care ii castigi acolo nu te poti bucura de ei.