| Sadop a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de procuror? Ce face un procuror mai exact? E de viitor? Ce studii trebuie urmare?

2 răspunsuri:
| LioErnest a răspuns:

Trebuie sa incepi cu facultatea de drept. e cale lunga pana ajungi procuror! ai nevoie de ani de experienta.
mai exact, exista un sg procuror intr-un oras/sector. toate cazurile de la judecatorie trec prin mana lui inainte, pentru a fi analizate. :)

daca ti-am fost de ajutor, intra pe facebook: http://www.facebook.com/mondenpunctro

| RockPassion94 a răspuns:

Procurorul este cel care acuzalaughing in cadrul proceselor, el conduce ancheta, cerceteaza cazurile.
E de viitor si se castiga bine.Trebuie insa ceva pragmatism si sange rece pentru meseria asta.
Cat despre studii, ai nevoie de facultatea de drept plus magistratura ulterior.E destul de dificil sa ajungi magistrathee hee
Succes big grin