| Lollix a întrebat:

Ce parere aveti despre meseria de psiholog? in alte tari si in Romania. cum sunt vazuti, cum se catiga. tot ce puteti spune. siincerbig grin. multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este buna dar nu in Ro!---" productia " de licentiati in psihologie a facultatilor de profil est mult prea mare fata de cererea de piata a acestei meserii!---romanii, fie ca nu sunt convinsi de beneficiile psihoterapiei, fie ca nu au potential financiar sa apeleze la un tratament psihoterapeutic.Un absolvent de psihologie, in acest moment, are toate sansele sa devina somer cu diploma!

In SUA, spre exemplu, psihologia este una din optiunile care-ti pot da acces catre fac. de drept.

| Narfundo a răspuns:

Este o meserie bunicica dar cm plictisitoare.Nu multi te iubesc" pentru modul asta de viata.Trebuie sa fi pasionat si sa ai talent inascut pentru a fi un psiholog bun.