| anams a întrebat:

Ce perspective ai dupa ce termini o postliceala de asistent medical generalist, atat in tara cat si in afara tarii?

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ca sa lucrezi in strainatate, ai nevoie de cel putin un an de serviciu aici in tara. La noi in tara, nu prea ai perspective, avand in vedere ca posturile in sanatate sunt blocate de aproape 3 ani. Salariile sunt mici, munca multa si aprecierile celor din jur nule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate perspectivele oferite de meseria in care te-ai pregatit si pentru care esti pregatit(a) sa muncesti cu pasiune fata de meserie si cu fidelitate fata de cei care te platesc, adica bolnavii.