| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face dupa ce termin facultatea de Geografie-engleza? Nimic, nu-i asa?

7 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si daca n-o termini poti face ceva in plus? Nu te-ai prins ca facultatea este un obiectiv si serviciul ulterior altul? Serviciul iti poate cere o anume pregatire, insa scopul facultatii este de a aprofunda cunostintele intr-un domeniu care te intereseaza. Intelegi? Doar nu-ti imaginezi ca s-a infiintat degeaba facultatea aia. Pregateste-te in ceea ce te pasioneaza, cand esti bun intr-un domeniu iti gasesti servici. Si daca-ti place, de ce sa nu fii bun in ceea ce faci?

| shadovv a răspuns:

Pai poti sa te faci "geograf" sau "englez"

| karellen a răspuns:

Depinde de ce stii sa faci cu adevarat. daca stii bine engleza si iti place geografia poti lucra in turism, in Romania sau - de ce nu -in afara

| mioara a răspuns:

Ar fii mai bine de pe acum in timpul facultatii capeti experienta sa lucrezi ghid in turism

| Elena1234456 a răspuns:

Incearca ceva in domeniul turismului.

| kino a răspuns:

Ghid turist e foarte frumoasa meseria in Romania sau in afara

| ely92music a răspuns:

Pai poti sa te faci profesor bineantels dupa un master. Sau daca nu iti place sa fi profesor specializeazate pe turism.