| dyana99scumpick a întrebat:

Ce presupune meseria de contorsionista

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Meserie...suna ciudat. Contorsionistii lucreaza in lumea spectacolului, in general la circuri, isi dezvolta in timp abilitati extraordinare, fiind capabili sa stea in pozitii imposibile pentru majoritatea oamenilor. Unii combina miscarile de contorsionare cu alte lucruri interesante, ca jongleriile, exercitii acrobatice sau de echilibristica.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Foarte mult antrenament.Sa te indoi ca si cum nu ai avea oase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să poţi să-ţi bagi capul între picioare.

| ellutza a răspuns:

In primul rand nu este o meserie. Sa fii contorsionist trebuie sa ai anumite abilitati de a-ti suci si rasuci trupul in diferite pozitii

| NicoNicolletta a răspuns:

Mult antrenament, o inaltime adecvata, o greutatea mica (putine kb), multa elasticitate! Pentru contorsionism ai nevoie de cineva care sa te pregateasca! Funda?

| SpriteDouaPuncteP19 a răspuns:

Multa gimnastica sa te misti foarte bine si usor sa fii flexibila si in acelasi timp sa arati tuturor ca cea ce faci iti place si ca nu iti e greu sa faci cea ce faci.

| dyana99scumpick explică:

Ce fel de antrenament