| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are în Italia un muncitor necalificat în fabrică/ depozit/ etc. pe 40h săptămână?

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Minimul pe economie primele 3 luni, după care creste cu câțiva cenți la perioade.

| GeorgianRaGe a răspuns:

Depinde de locatie si de lucrul care esti pus sa il faci poate sa te puna sa cari lucruri de zeci de kilograme sau poate sa te puna sa cari lucruri in cantitati industriale de cateva kilograme cutia/pachetul/sacul etc.

| EuSuntOmul a răspuns:

Depinde de centura

| MarlaMia a răspuns:

Am auzit acum cativa ani ca de la 800 €. Asta ar fi minimul.