| cosovodincocolos a întrebat:

Ce salariu are un bucatar in Romania?
1. Ajutor bucatar
2. Bucatar
3. Bucatar sef

1 răspuns:
| paul21 a răspuns:

Un bucatar poate castiga pana la 1000 de euro daca lucreaza in Turism si in domeniul Serviciu clienti. Salariul mediu in Romania al unui bucatar este de 400 de euro.
Salariul maxim al unui bucatar sef este de 1500 de euro, iar salariul mediu este de 700 de euro...
Salariul maxim al unui ajutor de bucatar este de 650 euro. Salariul mediu este de 330 de euro...
Acestea sunt salariile medii in Romania conform BestJobs...
In strainatate, aceste meserii se platesc mult mai bine, cu pana la 4000 de euro...