| anonim_4396 a întrebat:

Ce salariu are un inginer mecanic in prezent(brut si net)?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa felul cum pui intrebarea se pare ca tu crezi ca toti inginerii mecanici au acelasi salariu. In schimb salariul poate diferi extrem de mult, in functie de firma/institutie, functie de executie sau conducere, vechime in munca, etc, salariul putand incepe de la minimul pe economie (in prezent 2.350 lei) si pana la multe mii de lei, posibil chiar peste 10.000 lei lunar.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Meleoane buleoane

| Adipop4566 a răspuns:

Salariu inginer mecanic cu un salariu brut mediu de 4.714 lei si salariu net 3.370 de lei