| Vespuci a întrebat:

Ce salariu are un subofiter de armara? pe net am gasit ca are 1200-1500 lei, cum sa aiba un subofiter un salariu atat de mic? unii imi spun ca e 1500 lei, alti ca e 2500 lei.

Răspuns Câştigător
| gardianuf a răspuns:

Pai conteaza mai multe chestii, la inceput da il vei avea mai mic 1200 de ron dar cu timpul va creste, in functie de vechime, de grad si sa nu uit de sporuri, in cam 5-7 ani il vei avea peste 2000 de ron mai mult ca sigur, toate cu timpulwinking!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt salarii foarte mici
mai au sporuri unii

| Mihai1810 a răspuns:

Depinde ce grad are acel subofiter. De exemplu tatal unui fost coleg de clasa e cel mai inalt grad de subofiter si anume ajutant principal si are salariu de 3100 lei.