| StrongHeart a întrebat:

Ce stiti despre meseria de inginer de sunet? Eu am o idee dar vreau sa aud cat mai multe.Dau funda

2 răspunsuri:
| DaniGl a răspuns:

Inginerul de sunet sau sunetistul reglează și operează cu echipament de sunet în teatre, studiouri de film, radio și emisiuni de televiziune. Acesta lucrează pe echipamente pentru reproducerea sunetului, echipamente de emisie și echipamente de studio și computer.

| StrongHeart explică (pentru DaniGl):

Ai uitat sa mentionezi studiouri de muzica.In rest totul e ok.Merci