| MihaiAlex2345 a întrebat:

Ce studii(liceu/facultate) trebuie sa faci ca sa fii inginer feroviar si ce salariu are un inginer feroviar?

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ai nevoie se studii universitare la Politehnica.Salariul variaza in functie de vechime, locul de munca, responsabilitati.

| itisnotimportant a răspuns:

Facultatea de constructii pe specializarea cai ferate, drumuri si poduri. Salariul poate ajunge de la 500 de euro pana la 1000 de euro sau mai mult in functie de experienta.