| padalekilover a întrebat:

Ce studii trebuie sa urmez ca sa devin medic psihiatru pediatric?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei sa fii medic psiholog faci facultatea de psihologie. vrei sa fii medic psihiatru faci facultatea de medicina

| alessia5158 a răspuns (pentru suntserios):

De data asta, si mataluta, trebuie "sa stai in banca ta "! Nicio facultate de psihologie nu "produce" medici----doar psihologi! Daca ar "produce" medici, respectiva facultate ar fi fost integrata UMF-urilor ---dar, nu este! Mai mult, nici macar in clasificarea ocupatiilor din Ro(codul C.O.R) nu exista ocupatia de "medic psiholog "!