| anonim_4396 a întrebat:

Ce te motiveaza sa fii performant?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Prin natura mea, sunt o perfectionista!
Uneori e atat de obositor, incerc sa fac totul bine, pierd ore intregi pentru detalii, dar, rezultatele imi recompenseaza efortul!
Ar mai fi aprecierile celor din jur, se stie, succesul motiveaza, insa o fac pentru mine, pentru ca ma simt bine atunci cand vad ca pot realiza multe, asta imi hraneste orgoliul!
De asemenea, cu cat esti mai performant, cu atat ai posibilitatea de a-ti gasi mai usor un job, de a-l pastra pe cel pe care il ai si de a avansa mai usor ierarhic!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ambitia de a fi cea mai buna. Nu reusesc intotdeauna, desigur, dar eu macar incerc.

daniela
| daniela a răspuns:

Faptul ca imi demonstrez mie ca pot sa fac ceva, dorinta de perfectiune, speranta ca voi fi mai buna

eileen
| eileen a răspuns:

Nevoia celorlalti de a te vedea undeva sus, dorinta parintilor de a creste prin tine si a face ce ei nu au putut si nu in ultimul rand nevoia mea de a lasa ceva in urma.

| gabimaris a răspuns:

Concurenta cu tine si cu ceilalti, performant inseamna competitiv, cu randament ridicat! depinde ce iti doresti sa fii si unde vrei sa ajungi, depinde cum stii sa gasesti in tine resursele necesare pentru a-ti atinge scopurile si depinde ce ti se ofera din exterior pentru a reusi!

| ciprian_8384 a răspuns:

Frica sa nu devin neperformant;

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa am pe cineva caruia sa-i demonstrez ca pot. si atunci... pot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Dorința de perfecționare și cunoaștere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Autoeducatia, salariul, mediul concurential, automotivarea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce te motiveaza sa fii performant?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care ar fi jobul tau ideal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Comunicarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rezultatele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Care este jobul ideal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faptul ca vreau sa ajung ceva in viata, vreau sa am job bine platit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum te-ai descrie? (3 calitati, 3 defecte)