| anonim_4396 a întrebat:

Ce te motiveaza sa fi performant?

7 răspunsuri:
| Krina a răspuns:

Sistemul motivational dintr-o companie, atat bonificatiile, cat si recunoasterea meritelor si sustinerea activitatii.
In general, motivatia mea este interna si se coreleaza foarte mult cu ceea ce am scris mai sus.Eu asa functionez, imi place sa ma documentez in domeniul meu (atat in ceea ce priveste activitatea mea, cat si a concurentei), sa fiu la curent cu "tot ce misca", sa pot avea un raspuns la toate.Clientul dificil reprezinta o provocare pentru mine, iar in activitatea de vanzare in ceea ce-l priveste invat sa ma autodepasesc.
Normal ca ma intereseaza sa fiu platita pentru munca prestata, in fond, cine lucreaza gratis? Dar ma intereseaza sa fiu platita si direct proportional cu rezultatele.

| psiholoaga a răspuns:

Nu prea cred in performanta. Adica nu am aceasta nevoie. Atata timp cat am un salariu ok si ma distrez facand ceva ce imi place, eu zic ca e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Setea de cunoaștere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curiozitatea, setea de cunoastere, frica de plafonare...
Apoi, la mine-n domeniu, se intampla sa mai creasca si salariul in functie de nivelul de pregatire...asa ca, si banii ma trimit la lupta! Iar banii ii folosesc pentru carti, calatorii, alte cursuri, varii obiecte care-mi fac viata mai placuta si mai usoara!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Placere/pasiunde pentru meseria aleasa si mediu performant de munca in care te poti dezvolta profesional.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt de parere ca niciodata nu stim indeajuns, si ca in fiecare zi invatam mai mult. De aceea motivatia mea este acumularea de experienta, si de ce nu cresterea salariala.

Alte răspunsuri