| Anoooooonim a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa ajung jandarm? sau chiar in armata. ma refer la facultate. Si un site pe care sa ma directionati mi-ar fi de ajutor. Cel mai complex raspuns va primi funda!(am nevoie de cat mai multe informatii de baza)

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Salut.Iti vorbesc clar fiindca si eu ma pregatesc sa dau la Jandarmerie.In tara exista 2 scoli militare de subofiteri Jandarmi, la Falticeni=> www.jandarmeriafalticeni.ro/‎ si la Dragasani =>www.scoaladragasani.ro/‎
aici vei gasi absolut toate informatiile utile.
Poti sa optezi si pentru Academie arma la Jandarmi, aici vei avea gradul de ofiter nu subofiter.La subofiteri durata de scolarizare dureaza 2 ani.
Daca vrei sa devii soldat, exista 3 licee militare in tara:Alba-Iulia, Campulung si Breaza.
Nu ma iau cu vorba fiindca ar fi foarte multe de vorbit, intra pe site-urile pe care ti le-am dat si cauta site-urile liceelor militare ca sa ai toate informatiile oficiale.Bafta! Funda?:)

1 răspuns:
| Negru_Petryk_1990 a răspuns:

Dacă am varsta de 33 de ani ma pot bag la jandarmerie