| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti ajunge pompier sau jandarm? Trebuie sa faci cursuri sau vreo scoala speciala? Ce salariu de baza ai? Ajuta la ceva daca ai terminata vreo facultate?

2 răspunsuri:
| denisTiky a răspuns:

Facultate ca sa fi pompier sau jandarm? Nu stiu, si eu visam la asta mai demult, dar ca sa ajungi jandarm cel putin, stiu ca ai nevoie de liceul militar, dupa poate academie, dar in niciun caz facultate. Bafta!

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

De pompier nu stiu, dar de jandarm, din cate stiu exista o unitate, sediu de formare pentru asa ceva. De salariu eu cred ca se platesc foarte bine pentru ca la cat indura saraci, nu ai cum sa nu fii platit bine pentru asa ceva. Sincer nu te ajuta daca faci o facultate si apoi te bagi pe asta cu jandarmeria.