| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa devin reprezentant avon sau oriflame?
Stiu ca mai intai trebuie sa platesc o taxa de inscriere si apoi sa fac o comanda la oriflame de minim 50 lei iar la avon de 1 mil si ceva...etc
va rog ce detalii imi mai puteti da?

20 răspunsuri:
| fif2002 a răspuns:

La avon nu e taxa de inscriere dar la oriflame este o taxa (mascata de costul pachetului de start - catalog si cateva materiale promotionale dar nu stiu sigur cat e, parca 35 ron? )

| baietzelu a răspuns:

La avon nu platesti nimic, e absolut gratuit.La oriflame nu stiu. Pentru avon trebuie sa ai prietene care sunt reprezentante. La avon poti face comenzi de cat vrei, minim 20-30 ron parca, in niciun caz 100 ron. Asta e minciuna din partea reprezentantilor, pentru a le creste lor profitul. Mai informeaza-te si o sa vezi.Succes!

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Ca sa fii reprezentant avon sau oriflame in primul rand trebuie sa ai un lider care te va indruma, iti va face inscrierea si tot ea trebuie sa-ti explice ce trebuie sa faci mai departe.
Nu trebuie sa platesti nici o taxa de inscriere. O sa trebuiasca sa dai liderului tau o copie de buletin [ a mamei tale daca nu ai 18 ani ] apoi iti vin acasa pliante, cataloage sa poti da comenzi.Comanda o poti da si pe net pe site-ul www.avoncosmetics.ro
Mult noroc la cat mai multe comenzi!:*

| bianca a răspuns:

Hei:*

da-mi add bia_coolgirl94

cred ca suntem de aceeasi varsta

asa ca iti explic eu cum am facut sa am comenzi si tot:*

te astept>big grin

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vrei sa te inscri te ajut eu
da-mi add la andrushka92_86
pwpici si te astept!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aici ai o oferta noua! http://raus-mandura.mandurarep.com/b_index.php Din asta se fac bani!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

buna la avon nu platesti nici o taxa de inscriere trebuie doar sa-ti gasesti un coordonator daca e din zona ta trebuie copie dupa buletin in primele 4 campani poti face comanda pana la 400 lei apoi dsak platesti la timp poti ajunge pana la 1800 lei daca vrei si mai cauti coordonator la avon putem vb pe super_flory86 eu sunt reprezentant avon si caut sa-mi fac o echipa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna,
Ma numesc Vornicu Daniela si sunt coordonator AVON,
Daca doresti sa te inscrii te pot recomanda eu.
trimite-mi datele tale la adresa de e-mail connect. avon@yahoo.com cu nume, varsta, adresa de e-mail si un numar de telefon si te voi contacta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La oriflame inscrierea este gratuita momentan.
Pentru a te inscrie e nevoie doar de o copie de pe buletinul tau.
Ai discounturi: 50-250 lei - 23 %
250-500 lei- 30 %
> 500 lei - 40 %.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DISCOUNTURI

Reducerile se vor aplica in funcţie de următoarele praguri valorice (preţ catalog):

• 0%: pentru comandă sub 50 lei

• 23% : pentru comandă 50 - 249 lei

• 30% : pentru comandă 250 - 499 lei

• 40% : pentru comandă peste 500 lei

Cu Oriflame ai ocazia să câştigi bani în trei moduri:

1. Faci economie când cumperi produse Oriflame;

2. Câştigi din vânzările către prieteni şi cunoştinţe prin promovarea catalogului;

3. Câştigi prin crearea unei echipe cu care să-ţi poţi mări vânzările.

pentru mai multe detalii intra pe id ul meu roxyanagrid

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru inscrieri la oriflame add catalina.cata7

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa platesti nicio taxa in cazul Avon.Trebuie sa trimiti doar o copie de buletin! Atat de simplu...si-ti spun din propria expierenta ca merita sa incerci. daca vrei contacteaza-ma pe cobzaru_angela01@yahoo.com si te pot inscrie chiar acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Suna la 0742112242 sau mpanciu2004@gmail.com sau intra pe www.businessuedez.com-nu se plateste nici o taxa

| criss10 a răspuns:

-inscrierea este gratuita
-prezentarea brosurii AVON (se primeste gratuit) in cercul de cunostinte;

-colectarea de comenzi (minim 130 lei);

-plata contravalorii produselor (minus comisionul) in 18 zile de la livrare.

BENEFICII:

-15-30% comision, in functie de valoarea comenzii (25% la prima comanda);

-livrarea produselor la domiciliu, prin curier;

-plasarea comenzilor online;

-produse speciale cadou (cosmetice, rochita de plaja, ceas);

-participarea la concursuri si competitii;

-sprijinul permanent al unui coordonator de vanzari;

-card de credit special.

Pentru a primi pachetul gratuit de start (2 brosuri, mostre si materiale informative) aplicati CV-ul dvs. acum, cu numele, varsta si localitatea, data nasterii, CNP la adresa de mail raceancecilia@yahoo.com
Succes!
INscriu si pentru INFINITY www.infinity-trade.ro si EBIJU www.ebiju.ro

| Sisi0748 a răspuns:

Oriflame:
DISCOUNTURI
Reducerile se vor aplica in funcţie de următoarele praguri valorice (preţ catalog):
• 0%: pentru comandă sub 50 lei
• 23% : pentru comandă 50 - 249 lei
• 30% : pentru comandă 250 - 499 lei
• 40% : pentru comandă peste 500 lei
Cu Oriflame ai ocazia să câştigi bani în trei moduri:

1. Faci economie când cumperi produse Oriflame;

2. Câştigi din vânzările către prieteni şi cunoştinţe prin promovarea catalogului;

3. Câştigi prin crearea unei echipe cu care să-ţi poţi mări vânzările.
pentru mai multe detalii astept mesaj privat

| ancaid a răspuns:

Coordonator avon si oriflame; pentru detalii si inscriere contacteaza-ma pe id ancasimanu

Răspuns utilizator avertizat
| elenas_2430 a răspuns:

Trebuie doar sa intri pe idul meu de mesenger: stamateelena_avon pentru a stabili detalile necesare si primesti imediat la adresa data de tine pachetul de inscriere cu brosuri, materiale informative si mostre.Acesta este gratuit si nu te obliga la nimic, iti da doar sansa de a testa aceasta activitate.
Tot ceea ce trebuie sa faci este sa arati brosura prietenelor sau colegelor tale si sa notezi comenzile lor. Poti primi produsele comandate chiar si in 48 de ore, iar plata se face in termen de 15 zile.

IMPORTANT! Primesti produse cadou si premii la competitiile special organizat pentru reprezentantii AVON.Ai reducere intre 15-40% din valoarea comenzii, plus posibilitatea de a promova.
Nu-i asa ca e tentant?

Asteptam mesajul tau cat mai curand si surprizele nu vor intarzia sa apara!

| elena00 a răspuns:

Pentru comenzi produse Oriflame, sau inscrieri in Oriflame ( comisoane din vanzari intre 23 si 40%), FARA taxa inscriere, FARA comanda minima obligatorie, contact : elena_yy88@yahoo.com sau tel : 0766. 683. 081.