| Qusifor232 a întrebat:

Ce trebuie sa stii inainte de a da la kinoterapie?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa stii cu ce se mananca.

| Qusifor232 explică (pentru darrio2007):

Păi cu ce se mănâncă? Foarte inteligent raspunsul tau...

| darrio2007 a răspuns (pentru Qusifor232):

Sunt destui kineto prin spitale. Posibil sa se manance cu șomaj pe paine.

| mihai69 a răspuns:

Păi în primul rând, cu siguranță trebuie să afli ce e aia „kinoterapie"!
rolling on the floor

| RoCkKiD a răspuns:

Ca ai sanse mari sa nu lucrezi in domeniu si vei fi somer. Universitatile produc multi mai multi kinetoterapeuti decat au nevoie cabinetele, daca nu cumva ai resurse sa-ti deschzi tu unul va fi dificil sa profesezi.

| ziftode a răspuns:

Sa faci baie, bine, o sa puna mana un necunoscut pe tine
sa stii ca trebuie sa te relaxezi, altfel ala o sa te injure ca nu isi poate face treaba
sa nu iti fie frica
etc.

| croissant a răspuns:

Se folosește pentru recuperare medicală și constă, pe lângă efectuarea unor exerciții, într-un ansamblu de tehnici și metode aplicate în funcție de fiecare persoană și afecțiunea pe care o prezintă.[1]
Kinetoterapia face parte din medicina fizică și studiază mecanismele neuromusculare și articulare care îi asigură omului activitățile motrice normale.balneo-fiziokinetoterapie inseamna infirmierie deci citeste si iti vei da seama