| DaniM24 a întrebat:

Ce trebuie sa urmez ca sa intru in SMURD ca paramedic sau asistent pe autoutilitara?

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pentru asistent ai nevoie de postliceala de 3 ani sau facultatea de asistenti - 4 ani si dupa niste cursuri speciale daca vei dori sa lucrezi la SMURD.
Pentru PARAMEDIC faci cursuri sau esti voluntar si daca esti bun te angajeaza.

2 răspunsuri:
| Elelei a răspuns:

Si in plus fata de ce a zis Cleopatra, nu faci voluntariat numai pe ambulanta. Se face prin rotatie in toate compartimentele.

| Cleopatra85 a răspuns:

Buna seara. Postliceala 3 ani ca asistent sau voluntar dar neplatit happy succes