| I0nut7u a întrebat:

Salut, ca să ajung paramedic SMURD, ce profil trebuie sa urmez?

Răspuns Câştigător
| diabetzaharat a răspuns:

Trebuie sa faci Școala de Subofițeri de Pompieri și Protecție Civilă dupa ce iei bacu

| I0nut7u explică (pentru diabetzaharat):

Si ce profil trebuie la liceu?

| diabetzaharat a răspuns (pentru I0nut7u):

O sa dai un examen la matematica la admitere deci ar fi de preferat profil real

4 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Orice profil; n-are treabă.

| Catalin320 a răspuns:

Daca doresti sa devi asistent medical pe smurd ai nevoie de diploma de 12 clase (bac-ul este opțional) postliceala de asistenti medicali -3 ani si un curs de cateva luni la smurd. Succes!